Šmejdi v ZSE

Autor: Ján Šikra | 5.1.2016 o 9:36 | Karma článku: 12,01 | Prečítané:  3768x

Po zavolaní na Vaše číslo, sa cez telefonický hovor i bez Vášho súhlasu, dopracujete k novej zmluve za odber el.energie od ZSE.V podstate uzavriete zmluvu z ktorej spolu so ZSE profituje poisťovňa v Írsku(Europ Assistance,s.r.o..)

Šmejdi v ZSE.

Tiež ste dostali zo ZSE tlačiva-dodatky na „Elektrina so zárukou“(nonstop havarijná služba elektriny do 150€ zadarmo)???

Pred nejakým časom  som v poštovej schránke tieto tlačiva našiel. Bol to text o tejto službe dosť obšírne napísaný s rôznymi odvolávkami na ten a ten paragraf atď....Takže to mi stačilo ,drobnému textu som sa ďalej nemal chuť venovať. Všetky papiere šli do zberného kontajnera. Ale čo sa stalo za ďalší týždeň? Zvoní tel. a na druhej strane milá pani s otázkou či som spokojný so ZSE a či nepokukujem po konkurencii. V duchu som si pomyslel, že celkom spokojný so ZSE niesom,ale keďže konkurencia na trhu je ešte horšia, takže mi nič neostáva, len odpovedať v prospech ZSE.Chcel som skončiť hovor, ale nasledovala ďalšia otázka na vyššie spomínanú akciu ZSE(Elektrina so zárukou) a to či som si prečítal ich návrh a či budem akceptovať tento tel. dohovor ako potvrdenie zmluvy na ich akciu „Elektrina so zárukou“. Odpovedal som, že žiadnom prípade to nepotrebujem a prosím, aby mi neposielali ďalšie dodatky-zmluvy . O ďalší týždeň mi však poslali dodatky-zmluvy na všetky odberné miesta, kde mám elektromer. Tak to som zíral na zaslané zmienené dodatky-zmluvy(len tak hodené v pošt.schránke) ,kde som ako odberateľ súhlasil s ponukou „Elektrina so zárukou“.

Z tohto dodatku som vyčítal, že si budem predplácať mesačne poitné plnenie za ponuku „Elektrina so zárukou“(samozrejme ,že koľko, tak to v dodatku-zmluve som nenašiel),okrem tel. linky(dobre spoplatnená)0850.....,kde poruchu nahlásim a budem čakať neviem dokedy!!! A poisťovňa ,ktorá z toho bude profitovať spolu so ZSE sa nachádza v Irsku(Europ Assistance,s.r.o... atď). Takže z mojej strany nasleduje výpoveď na doručiteľa. Ináč zmluva platí rok na dobu určitú a potom pokiaľ nedáte tri mesiace dopredu výpoveď ,tak prejde na dobu neurčitú a samozrejme ,že suma za neuvedené mesačne platby v dodatku-zmluve sa navýši. A na záver, nepochopím, ktorí zákonodarcovia niečo také schválili, ako vyjadrenie súhlasu za navýšenie platieb prostredníctvom dodatko-zmlúv po telefonickom hovore.Takže ďalší ŠMEJDI ,ktorí zneužívaju Vaše odberné miesto na takúto presne nešpecifikovanú službu(neuvedená výška poplatku za dodatok-zmluvu,termín odstránenie poruchy...) „Elektrina so zárukou“.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?