Šmejdi v ZSE

Autor: Ján Šikra | 5.1.2016 o 9:36 | Karma článku: 11,79 | Prečítané:  3460x

Po zavolaní na Vaše číslo, sa cez telefonický hovor i bez Vášho súhlasu, dopracujete k novej zmluve za odber el.energie od ZSE.V podstate uzavriete zmluvu z ktorej spolu so ZSE profituje poisťovňa v Írsku(Europ Assistance,s.r.o..)

Šmejdi v ZSE.

Tiež ste dostali zo ZSE tlačiva-dodatky na „Elektrina so zárukou“(nonstop havarijná služba elektriny do 150€ zadarmo)???

Pred nejakým časom  som v poštovej schránke tieto tlačiva našiel. Bol to text o tejto službe dosť obšírne napísaný s rôznymi odvolávkami na ten a ten paragraf atď....Takže to mi stačilo ,drobnému textu som sa ďalej nemal chuť venovať. Všetky papiere šli do zberného kontajnera. Ale čo sa stalo za ďalší týždeň? Zvoní tel. a na druhej strane milá pani s otázkou či som spokojný so ZSE a či nepokukujem po konkurencii. V duchu som si pomyslel, že celkom spokojný so ZSE niesom,ale keďže konkurencia na trhu je ešte horšia, takže mi nič neostáva, len odpovedať v prospech ZSE.Chcel som skončiť hovor, ale nasledovala ďalšia otázka na vyššie spomínanú akciu ZSE(Elektrina so zárukou) a to či som si prečítal ich návrh a či budem akceptovať tento tel. dohovor ako potvrdenie zmluvy na ich akciu „Elektrina so zárukou“. Odpovedal som, že žiadnom prípade to nepotrebujem a prosím, aby mi neposielali ďalšie dodatky-zmluvy . O ďalší týždeň mi však poslali dodatky-zmluvy na všetky odberné miesta, kde mám elektromer. Tak to som zíral na zaslané zmienené dodatky-zmluvy(len tak hodené v pošt.schránke) ,kde som ako odberateľ súhlasil s ponukou „Elektrina so zárukou“.

Z tohto dodatku som vyčítal, že si budem predplácať mesačne poitné plnenie za ponuku „Elektrina so zárukou“(samozrejme ,že koľko, tak to v dodatku-zmluve som nenašiel),okrem tel. linky(dobre spoplatnená)0850.....,kde poruchu nahlásim a budem čakať neviem dokedy!!! A poisťovňa ,ktorá z toho bude profitovať spolu so ZSE sa nachádza v Irsku(Europ Assistance,s.r.o... atď). Takže z mojej strany nasleduje výpoveď na doručiteľa. Ináč zmluva platí rok na dobu určitú a potom pokiaľ nedáte tri mesiace dopredu výpoveď ,tak prejde na dobu neurčitú a samozrejme ,že suma za neuvedené mesačne platby v dodatku-zmluve sa navýši. A na záver, nepochopím, ktorí zákonodarcovia niečo také schválili, ako vyjadrenie súhlasu za navýšenie platieb prostredníctvom dodatko-zmlúv po telefonickom hovore.Takže ďalší ŠMEJDI ,ktorí zneužívaju Vaše odberné miesto na takúto presne nešpecifikovanú službu(neuvedená výška poplatku za dodatok-zmluvu,termín odstránenie poruchy...) „Elektrina so zárukou“.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?